Hallo Marco,
Het optreden van wat jij omschrijft als het watereffect, wordt veroorzaakt door een gebrek aan kleurdiepte, ergens in de keten van plaatje via grafische kaart naar het scherm of de beamer. Zowel jij als Brigit noemen de beamer expliciet, maar het beeldscherm niet.
De show en de bestanden die je mij hebt toegezonden vertonen bij mij (op het beeldscherm) dit verschijnsel niet. Ik kan het wel forceren door de kleurdiepte van de grafische kaart omlaag te zetten.
Ik verwacht dat het effect ook bij jou op het beeldscherm (nagenoeg) niet zichtbaar zal zijn, maar wel met de beamer.
Veel beamers hebben een duidelijk minder kleuronderscheidend vermogen, waardoor minder kleurnuances weergegeven kunnen worden dan de grafische kaart verstuurt (die kunnen dus niet het volledige palet van 32 (24) bit kleurdiepte weergeven). Daardoor ontstaat dit watereffect: de verschillen tussen vlakken met nagenoeg gelijke kleuren (vooral zachte tintovergangen) worden groter, en daardoor zichtbaar.
Jij schreef 'Tevens heb ik een serie gemaakt op de maat van de beamer; en dan is de rimpeling verdwenen'.
Het is altijd noodzakelijk om het presentatiebestand te maken in de resolutie van de beamer. Doe je dat niet, dan moet hetzij de grafische kaart, hetzij de beamer het beeldsignaal omrekenen naar de resolutie van de beamer. En dat levert naast kwaliteitsverlies ook een (sterk) verhoogd risico op bijverschijnselen, zoals dit watereffect.